אודות

 

 

דבר היינן- מקס הרצברג

יקב הרצברג הוא יקב משפחתי במושב סתריה. אנחנו מייצרים יין בשיטות מסורתיות, ללא שימוש במוצרים מן החי ובמהדורות מוגבלות. את הענבים אנחנו מגדלים בעצמנו בכרם הצמוד ליקב, בהתערבות מינימלית ובעזרת שיטות גידול טבעיות. את היין אנחנו מיישנים בחביות עץ אלון, כמיטב המסורת הצרפתית.

אנחנו משפחה ממוצא צרפתי שעלתה לארץ ב-1968. יין הוא דבר טבעי אצלנו- לא משהו שעושים ממנו עניין גדול. עם זאת, אל עשיית היין הגענו רק בשנים האחרונות, לאחר שהאדמה שעליה עמדו במשך שנים פרדסים ולולים, התפנתה והיינו צריכים להחליט על ייעודה.

 

 

הכרם

על 10 הדונם שלנו נטענו גפני קברנה סובוניון, מרלו ומלבק. האדמה שלנו חולית בחלקה העליון ובעומק של כ-30 ס"מ היא הופכת לאדמת חמרה עשירה וכבדה שמאפשרת לשורשים אחיזה טובה בעומק, עם חלחול המים דרך השכבה החולית. הכרם פונה לצפון מזרח וצפון מערב ואנחנו ממעטים להשתמש בחומרי הדברה קונוונציונליים ומעדיפים שימוש בפרומונים וכיוב'.

מושב סתריה ממוקם בשפלת יהודה, על מדרון מתון, ומשם שמו של היין- קוטו דה סתריה ( מדרונות= coteaux). האזור היה בעבר הרחוק אזור פרדסים טבעי וניתן עדיין למצוא גפנים עתיקות הפזורות בשדות הסמוכים. אנחנו רואים בכרם שלו המשך ישיר למסורת ארוכת שנים של גידולי גפנים וייצור יין הקשורים למקום בו אנחנו נמצאים.

 

 

היין

כל היינות מיוצרים מענבי הכרם שלנו בלבד, אותם אנחנו מגדלים צמוד ליקב. את היין אנחנו מיישנים לפחות 12 חודשים בחביות עץ אלון ועוד לפחות שנה בבקבוקים שוכבים בחדר קור מיוחד. אנחנו גאים להיות בין הראשונים שהציעו לקהל הישראלי את המלבק- זן מאד פופולרי בדרום אמריקה שמקבל אצלנו אופי שונה לגמרי. יין הדגל שלנו הוא הרזרב- תמהיל ייחודי של היקב שמתאפיין בעומק ובגוף יוצאי דופן. הוילאז׳ שלנו הוא מיסוך של שלושה זנים שהתיישנו ביחד והעניקו זה לזה תכונות משלימות. הקברנה סוביניון הזני שלנו, כמו המרלו הזני, הם יינות קלאסיים איכותיים שמאד אהובים על ציבור שוחרי היקב.

 

 

 

כשרות: הכשר‎ מ OU- אורתודוכס יוניון.

 

 

ליינות היקב >>

צור קשר

מקס- 054-4257381

 

 

herzbergwine@gmail.com

 

 

רחוב הגפן 42, מושב סתריה‎

שלח
Thank You!
The form has been successfully sent.
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
אימייל:
This field is required.
הודעה:
This field is required.

קידום פלוס - בניית אתרי תדמית לעסקים

יקב הרצברג, הגפן 42, מושב סתריה
טל: מקס- 054-4257381 
אימייל: herzbergwine@gmail.com